...protože jde o Váš vůz.

Kariéra

 

Servis: 739 941 278

Pikatec: 731 174 681

Po - Pá 07:00 - 16:00

So, Ne Zavřeno

K Ochozi 1425

Bystřice nad Pernštejnem

Servis klimatizací

Služby / Více info

Co obnáší servis klimatizací?

Odsátí a plnění chladiva po jeho recyklaci, vakuování a podtlaková zkouška těsnosti klimatizačního okruhu, kontrola tlaků v nízkotlaké a vysokotlaké části klimatizace, aplikace UV barviva do okruhu a detekce netěsností systému, doplnění oleje klimatizačního okruhu a celková desinfekce systému, počítačová diagnostika jednotlivých částí plně automatických systémů, výměna pylových filtrů vozidel a další úkony související s údržbou a opravami klimatizačních systémů.

 

Proč je servis chladícího systému důležitý?

Kontrola klimatizace bývá často podceňována a přitom je stejně důležitá jako třeba výměna oleje v motoru. Systém klimatizace i nového vozidla není zcela těsný a výrobci uvádějí únik asi 10% chladiva ročně. Pokud je chladiva málo, je klimatizace extrémně namáhána, tím se nadměrně opotřebovává, stoupá spotřeba paliva a nebezpečí poškození celého systému. Zejména pak kompresoru klimatizace, který se nedostatkem oleje nepromaže, vysychají těsnění, čímž dochází k únikům chladiva. Kompletní oprava klimatizace pak může stát až 40 000,- Kč!

 

Nepříjemný zápach z klimatizace, pálení očí po jízdě, co s tím?

Zápach způsobují bakterie a plísně, které se množí na vnitřním výměníku klimatizace (tzv. výparníku). Nejintenzivnější bývá v okamžiku, kdy se po krátké době vracíte do auta, kterým jste přijeli se zapnutou klimatizací. Bohužel vzniku bakterií se nedá nijak nastálo zabránit, proto se doporučuje provádět dvakrát ročně dezinfekci klimatizace - před a po sezóně a to i v případě, že zápach necítíte. Desinfekci provádíme nejúčinější metodou a to ozonem, který veškeré bakterie a plísně zlikviduje. Proces desinfekce trvá od 15 do 30 minut a stojí 300,- Kč.

 

Zanedbáním údržby klimatizace se zbytečně vystavujete všem nepříznivým vlivům, které vyplývají z pobytu v podobných prostředích. Kašel, podráždění, pálení v krku, pálení očí, to všechno mohou být důsledky zanedbání dezinfekce autoklimatizace. Toto pociťují obzvlášť osoby se zvýšenou citlivostí, případně lidé s alergiemi. Nepodceňujte proto pravidelnou údržbu.

Montáže tažných zařízení

Regenerace filtrů pevných částic a katalyzátorů

Kontaktní informace

K Ochozi 1425

Bystřice nad Pernštejnem

593 01

+420 739 941 278

autotrio@email.cz

Po - Pá 07:00 - 16:00

Nečekejte, až klimatizace přestane fungovat. Pravidelnou kontrolou s doplněním oleje a chladiva zajistíte její bezproblémové fungování!

Proč náš autoservis?

Zákazník se u nás setká s moderním vybavením, vyškolenými odborníky a individuálním přístupem.

Drobné opravy a běžnou údržbu provádíme do druhého dne.

Rychlé dodání náhradních dílů.

Speciální nabídka během roku.

Všestranná dílna a dlouholeté zkušenosti.

Máte zájem o naše služby?

Pokud se chcete na cokoliv zeptat, neváhejte nás kontaktovat.

Kontaktujte nás

Odměna až 4 % při platbě kartou.

Kontakt

 

Zabýváme se kompletním autoopravárenským servisem vozidel všech světových značek od mechanických oprav, přes karosářské práce až po lakýrnický servis.

Kontaktní Informace

K Ochozi 1425

Bystřice nad Pernštejnem

593 01

Servis: +420 739 941 278

Pikatec: + 420 731 174 681

autotrio@email.cz

Po - Pá 07:00 - 16:00

© Copyright 2019. All Rights Reserved. By Autotrio Vícha s.r.o.

Created by JS Production.